Sivasspor, Süper Lig'in 38'inci haftasında sahasında ağırladığı Kayserispor'u 2-1 mağlup etti. Maçın ardından Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve Kayserispor Yardımcı Antrenörü Hari Vukas açıklamalarda bulundu.

Mücadele yönünden yüksek ve güzel bir karşılaşma olduğunu söyleyen Bülent Uygun "Burak Yılmaz hocayı tebrik ediyorum. Çok da iyi oynadılar. Gerçekten süreç o kadar çok uzun ve zor geçti ki. Bunu anlatmak çok zor. Anlatmak için de yaşamak lazım. Biz birçok şeyi yaşadık. Bugün itibariyle sahada yeni formamızı giydik. Yeni sezonda bu formalarla takımımızı temsil edeceğiz. Bütün Sivasspor mağazalarında formalarımız artık yerini aldı. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzeldi. Bizleri inanılmaz desteklediler. O desteklerle biz istediğimizi daha rahat yapabildik. Oyun planında sakatlık ister istemez oyun düzenimizi bozdu. Bununla beraber biz de rakibe göre taktik değişiklik, sistemde bir değişiklik yaparak önlemimizi alıp daha iyi oynamaya başladık ve kazandık. Üç puanı kazandığımız için de mutluyuz" dedi.

"MANAJ'I 15 MİLYON EURO VEREN ALIR"

Maç sonunda Rey Manaj'ın taraftara yönelik takıma veda eder gibi davranışlarda bulunduğu hatırlatılması üzerine Uygun, "Belki selam veriyordur. Sözleşmesi var. Yönetim kurulumuz ona bakacak. Bizim istediğimiz ekonomik anlamda bir şartname yerine gelmezse o zaman bizle beraber devam edecek. Sonucunda gerçekten çalıştığım santrafor arasında çok özel topa vurabilen, güçlü, savaşçı yeteneği olan farklı bir sporcu. Bize de çok şey kattı. O yüzden tabii ki ona ayrıca bir kez daha teşekkür ederim. Ben transferde o işlere karışmıyorum. Ekonomik anlamda yönetimi, Sivasspor'u, camiamızı mutlu edecek bir teklif gelirse o zaman gönderilir. Zaten o zaman da açıklamıştık 15 milyon Euro'yu getiren Manaj'ı alır demiştik" diye konuştu.

VUKAS: BİZİM ADIMIZA ZOR BİR SEZON OLDU

Kayserispor Yardımcı Antrenörü Hari Vukas ise, "Öncelikli olarak Sivasspor'u galibiyetten ötürü tebrik etmek istiyorum. Maça geçersek de aslında iki tamamen farklı yarının oynandığı bir maç oldu. İlk yarı rakibimiz Sivasspor erken bir gol attı. Sonrasında duran toplardan olmaya çalıştılar. Ama bu süreç geçtikten sonra biz kendi oyunumuzu oynamaya, kendi oyunumuzu göstermeye başladık. Daha etkili olduk diyebilirim. İlk yarı daha çok bizim elimizdeydi ve beraberliği yakaladık. İkinci yarı ise bu sefer Sivasspor'un daha iyi oynadığı bir yarı oldu. İkinci yarının da başında bir gol buldular, 2-1 öne geçtiler. Bizden daha iyi oynadılar. Biz kendi oyunumuzu oynamakta zorlandık. Sonra bazı oyuncu değişikliklerine gittik. Oyuna tekrar forse etmeye, rakibimizi yakalamaya, maçın sonlarına doğru da önemli birkaç fırsatımız vardı. Bir pozisyonda kalecinin çıkardığı önemli bir fırsatımız vardı. Sonuçta bugün maçı kaybettik. Bizim adımıza zor bir sezon oldu. Ama bundan önce geçen hafta ligde kalmayı garantileyerek aslında bir nevi hedefimize de ulaştık. Bu zor sezonun sonrasında herkesin dinlenmeye ihtiyacı var. Ama bu tüm sezon genelinde gösterdikleri çabadan dolayı da oyuncu grubunu tebrik etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.